db - bankowa kumulacja
 Oceń wpis
   

Deutsche Bank od pewnego czasu konsekwentnie aranżuje subskrypcje na inwestycje strukturyzowane. Po niedawnej db Gwarancja Mix Surowców, przyszedł czas na niemal bliźniacze rozwiązanie, tym razem zlokalizowane w sektorze finansowym. Gramy na wzrosty, a że sektor finansowy jest po silnej przecenie, istnieje realna szansa, że optymistyczny scenariusz się sprawdzi. W dodatku emitent oferuje aż cztery różne wersje rozliczenia produktu.

dbGwarancja - Bankowa Kumulacja to produkt maksymalnie 3-letni oparty o notowania banków inwestycyjnych - Societe Generale, JP Morgan Chase, BNP Paribas, Morgan Stanley oraz Bank of America. Schemat rozliczenia inwestycji jest doskonale znany, tyle, że tu mamy kilka możliwych wariantów, a co z tym idzie, różne wartości wypłacanych kuponów. Szczegółowy opis produktu znajdziemy np. tutaj Sympatycznie. Spektrum liczenia zysku zdecydowanie szerokie i zachęcające. Plus sprawdzony schemat opcja z depozytem netto 8,1% w skali roku (50% wartości inwestowanej składki). Niestety, w przesłanych materiałach promocyjnych nie zawarto wysokości opłaty za wcześniejszą rezygnację, jedynie informację, iż jest ona zależna od momentu „wyjścia” (przyjmijmy ok 2% - średnia rynkowa).

Czy zatem jest szansa na ponadprzeciętny zysk? Uważam, iż w krótkim terminie można prognozować odbicie po silnych przecenach banków inwestycyjnych (pytanie jak mocne), ponieważ wielu inwestorów wierzy, iż straty tych instytucji są już wliczone w obecny kurs. Jednakże należy pamiętać, że prawdopodobnie nie wiemy jeszcze wszystkiego o kryzysie finansowym na świecie, a wyniki za najbliższe kwartały zweryfikują przypuszczenia. Poza tym, gdyby zrobić krótką analizę techniczną wykresów banków inwestycyjnych, czasami trudno o sygnały kupna (bardzo silnie wyprzedane Morgan Stanley, Bank of America czy Societe Generale). Różnie więc może być.

Niewątpliwie, w dłuższym terminie, sektor finansowy prezentuje się atrakcyjnie, choć zaliczymy go na chwilę obecną do ryzykownych. Zawsze można podjąć mniej dochodowy wariant inwestycji, z niższym poziomem wykonania opcji (na poziomie 90% wartości pierwszego odczytu). Nieopodatkowany zysk z takiego scenariusza i tak będzie ciekawszy niż jakakolwiek lokata czy konto oszczędnościowe.

Z inwestowanych zatem 100 tys pln, sądzę, iż 5-10% naszego portfela, można śmiało wstawić w produkt tego typu.

Komentarze (6)
Wakacyjne subskrypcje dla głodnych zysku
 Oceń wpis
   

Firma Investizens rozpoczyna sprzedaż trzech wznowionych inwestycji strukturyzowanych* "Rozwój & Infrastruktura","Dynamiczna ósemka" oraz "światowa lokata". Zapisy na wszystkie produkty przyjmowane są w terminie od 26 czerwca do 14 sierpnia 2008 roku.

"Dynamiczna ósemka" to produkt ze sprawdzonym modelem zarządzania. 8% gwarantowanego zysku brutto** rocznie plus zysk z globalnej zdywersyfikowanej strategii geograficznej (Chiny, Europa, Japonia, USA), a także pod względem aktywów (nieruchomości, surowce, akcje, waluty) pozwalającej zarabiać zarówno na wzrostach jak i na spadkach. Wszystko przy 100% gwarancji kapitału.

"Rozwój & Infrastruktura" to propozycja dla inwestorów szukających zysków romansujących z rozkwitem globalnej gospodarki. Inwestycja oparta o wskaźnik Merrill Lynch Emerging Market Infrastructure na tle indeksu S&P 500. Trwający od kilkunastu już lat rozkwit globalnej gospodarki oznacza olbrzymi wzrost popytu na surowce, które pozwalają na szybki rozwój ekonomiczny krajów rozwijających się. Sprawdza się zatem prawo, że największymi beneficjentami rozkwitu globalnej gospodarki są kraje rozwijające się. Obecnie poziom infrastruktury stał się wyróżnikiem ich konkurencyjności w momencie, gdy nie są w stanie konkurować ceną siły roboczej (np. z Chinami). Pełna gwarancja kapitału plus nieograniczony potencjał zysku.

"światowa Lokata" pozwala zarabiać na szerokim spektrum rynków na świecie przy zachowaniu 100 % gwarancji kapitału. Wyjątkowość modelu zarządzania polega na szerokiej dywersyfikacji geograficznej (Europa, Chiny, Japonia, USA) oraz pod względem aktywów (akcje, surowce, nieruchomości i waluty). Dodatkowe możliwości uzyskania zysku pojawiają się także w sytuacji spadków na danym rynku poprzez zajęcie krótkiej pozycji (obstawieniu spadków). Wszystko mierzone BNP Paribas Millennium Index przy znacznym ograniczeniu ryzyka, co chroni indeks przed nagłymi zmianami koniunktury. Proponowana strategia oparto o model teorii zarządzania, za której wynalezienie Harry M. Markowitz otrzymał nagrodę Nobla.

Złóż wniosek na http://investizens.pl

* oferującym produkt jest Noble Bank S.A. ** 6,48 zysku netto

Komentarze (2)
Najnowsze wpisy
2008-09-25 12:19 Investizens Profit Meeting
2008-09-16 19:49 Konferencja
2008-08-20 00:11 Jesienny Cenospad
Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:43
najlepszeprezenty.com.pl:
Lokata strukturyzowana - Zwrotnik Raka
:)
2013-10-18 15:55
strona:
Lokata strukturyzowana - Zwrotnik Raka
super blog
2013-08-16 09:15
banki_:
Jesienny Cenospad
Ludzie już maja dosyć wszelkich lokat tzn. depozytów bankowych.
O mnie
Patryk Chyła
Właściciel Investizens.pl
Kategorie
Ogólne
Archiwum
Rok 2008