Jesienny Cenospad
 Oceń wpis
   

Investizens rozpoczyna dystrybucję czterech subfunduszy Quercus TFI.  Zachęcając do inwestowania, pomimo niesprzyjającego klimatu na rynkach, w ramach promocji "Jesienny cenospad" obniżyliśmy opłaty dystrybucyjne wybranego subfunduszu aż o 1/3 (33%). Oferta ważna do tylko końca listopada.

Investizens aktualnie oferuje cztery subfundusze Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Quercus S.A., zróżnicowane pod względem strategii inwestycyjnych:

QUERCUS Ochrony Kapitału - przeznaczony jest zarówno dla krótko-, średnio-, jak i długoterminowych inwestycji. Subfundusz charakteryzuje się niskim poziomem ryzyka inwestycyjnego, odpowiedni dla ostrożnych Inwestorów, którzy chcieliby wyższe stopy zwrotu niż w przypadku lokat bankowych. Brak opłaty dystrybucyjnej.

QUERCUS Selektywny - jest odpowiedni dla inwestorów, którzy chcieliby inwestować w akcje, ale bardziej na zasadach wyszukiwania okazji. Subfundusz poszukuje okazji rynkowych, realizuje swoją politykę inwestycyjną poprzez elastyczne lokowanie środków zarówno w akcje (od 0 do 100% aktywów), jak i instrumenty dłużne. Opłata dystrybucyjna obniżona o 1/3

QUERCUS Agresywny - produkt ten jest odpowiedni dla inwestorów, którzy chcieliby inwestować agresywnie, poszukując dużego potencjału wzrostu wartości, ale godzących się również na bardzo wysoki poziom ryzyka. Opłata dystrybucyjna obniżona o 1/3

QUERCUS Bałkany i Turcja – subfundusz realizuje swoją politykę inwestycyjną poprzez lokowanie środków głównie w akcje spółek notowanych na giełdach w Turcji, Grecji, Rumunii i Bułgarii, przeznaczony jest dla długoterminowych inwestycji, najlepiej co najmniej 3-letnich, charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem ryzyka inwestycyjnego. Subfundusz w wakacyjnym podsumowaniu Puls Biznesu z 19.08.2008 uzyskał drugi rezultat w swojej kategorii. Opłata dystrybucyjna obniżona o 1/3

Aktualne notowania dostępne tutaj

Minimalna kwota pierwszej wpłaty wynosi 20 tys pln. Promocja dotyczy wszystkich klientów zamieszkałych na terenie Polski, którzy złożą wniosek o przystąpienie do wybranego subfunduszu za pośrednictwem serwisu Investizens.pl

Komentarze (4)
Polbank - czy aby na pewno podwójnie?
 Oceń wpis
   

Polbank EFG agresywnie promuje swój pierwszy tego typu produkt inwestycyjny "Podwójny Zysk". Do końca zapisów jeszcze tydzień. Poziom 'wejścia' na niewiarygodnie niskim poziomie - 1 tys pln. To wyraźny sygnał, że za chwilę następni pójdą tym tropem, a inwestycje strukturyzowane będą sprzedawać się jak cheeseburgery.

Wedle kart informacyjnych produkt jest pozbawiony wad. Zero opłat, pełna gwarancja kapitału, 20% zysku netto do zainkasowania w 2 lata (wypłacane po 10% co roku) wygląda imponująco. Wszędzie widać zysk, nigdzie nie widać minusów. Nawet sami pracownicy banku mają trudności, aby odpowiedzieć na pytanie 'ile stracę, jak którykolwiek z indeksów spadnie więcej niż 40%? Faktycznie, 40-sto procentowe zabezpieczenie to sporo, ale i horyzont inwestycji długi. W przypadku gdyby jednak scenariusz okazał się mniej optymistyczny niż zakłada prezentacja i którykolwiek z instrumentów bazowych osunął się poniżej kreski w dniu zapadalności, klient traci gwarancję kapitału, a zaczyna dopłacać - każdy procent poniżej wartości 60% pierwszego odczytu, odpowiada takiej samej stracie na składce inwestora. Poza tym, do czego bardzo trudno dotrzeć, bank policzy sobie opłatę za obsługę produktu do 4% wartości składki. I to nie na początku, a na koniec inwestycji. Wynika więc, że wcale nie ma 20% zysku, a sporo mniej. Teraz już wiadomo dlaczego tak trudno o szczegółową specyfikację produktu. Czasem warto o to zapytać pracownika oddziału.

Tak jak cheeseburgery, tak samo "Inwestycja Podwójny Zysk" wygląda doskonale na obrazku. Po rozpakowaniu traci swój blask. Dzięki takim zapisom, inwestycje strukturyzowane tracą swój prestiż, a do szerokiej konsumpcji podaje się produkt mocno średniej jakości.

Komentarze (6)
Najnowsze wpisy
2008-09-25 12:19 Investizens Profit Meeting
2008-09-16 19:49 Konferencja
2008-08-20 00:11 Jesienny Cenospad
Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:43
najlepszeprezenty.com.pl:
Lokata strukturyzowana - Zwrotnik Raka
:)
2013-10-18 15:55
strona:
Lokata strukturyzowana - Zwrotnik Raka
super blog
2013-08-16 09:15
banki_:
Jesienny Cenospad
Ludzie już maja dosyć wszelkich lokat tzn. depozytów bankowych.
O mnie
Patryk Chyła
Właściciel Investizens.pl
Kategorie
Ogólne
Archiwum
Rok 2008