db - bankowa kumulacja
 Oceń wpis
   

Deutsche Bank od pewnego czasu konsekwentnie aranżuje subskrypcje na inwestycje strukturyzowane. Po niedawnej db Gwarancja Mix Surowców, przyszedł czas na niemal bliźniacze rozwiązanie, tym razem zlokalizowane w sektorze finansowym. Gramy na wzrosty, a że sektor finansowy jest po silnej przecenie, istnieje realna szansa, że optymistyczny scenariusz się sprawdzi. W dodatku emitent oferuje aż cztery różne wersje rozliczenia produktu.

dbGwarancja - Bankowa Kumulacja to produkt maksymalnie 3-letni oparty o notowania banków inwestycyjnych - Societe Generale, JP Morgan Chase, BNP Paribas, Morgan Stanley oraz Bank of America. Schemat rozliczenia inwestycji jest doskonale znany, tyle, że tu mamy kilka możliwych wariantów, a co z tym idzie, różne wartości wypłacanych kuponów. Szczegółowy opis produktu znajdziemy np. tutaj Sympatycznie. Spektrum liczenia zysku zdecydowanie szerokie i zachęcające. Plus sprawdzony schemat opcja z depozytem netto 8,1% w skali roku (50% wartości inwestowanej składki). Niestety, w przesłanych materiałach promocyjnych nie zawarto wysokości opłaty za wcześniejszą rezygnację, jedynie informację, iż jest ona zależna od momentu „wyjścia” (przyjmijmy ok 2% - średnia rynkowa).

Czy zatem jest szansa na ponadprzeciętny zysk? Uważam, iż w krótkim terminie można prognozować odbicie po silnych przecenach banków inwestycyjnych (pytanie jak mocne), ponieważ wielu inwestorów wierzy, iż straty tych instytucji są już wliczone w obecny kurs. Jednakże należy pamiętać, że prawdopodobnie nie wiemy jeszcze wszystkiego o kryzysie finansowym na świecie, a wyniki za najbliższe kwartały zweryfikują przypuszczenia. Poza tym, gdyby zrobić krótką analizę techniczną wykresów banków inwestycyjnych, czasami trudno o sygnały kupna (bardzo silnie wyprzedane Morgan Stanley, Bank of America czy Societe Generale). Różnie więc może być.

Niewątpliwie, w dłuższym terminie, sektor finansowy prezentuje się atrakcyjnie, choć zaliczymy go na chwilę obecną do ryzykownych. Zawsze można podjąć mniej dochodowy wariant inwestycji, z niższym poziomem wykonania opcji (na poziomie 90% wartości pierwszego odczytu). Nieopodatkowany zysk z takiego scenariusza i tak będzie ciekawszy niż jakakolwiek lokata czy konto oszczędnościowe.

Z inwestowanych zatem 100 tys pln, sądzę, iż 5-10% naszego portfela, można śmiało wstawić w produkt tego typu.

Komentarze (6)
Polbank - czy aby na pewno podwójnie?
 Oceń wpis
   

Polbank EFG agresywnie promuje swój pierwszy tego typu produkt inwestycyjny "Podwójny Zysk". Do końca zapisów jeszcze tydzień. Poziom 'wejścia' na niewiarygodnie niskim poziomie - 1 tys pln. To wyraźny sygnał, że za chwilę następni pójdą tym tropem, a inwestycje strukturyzowane będą sprzedawać się jak cheeseburgery.

Wedle kart informacyjnych produkt jest pozbawiony wad. Zero opłat, pełna gwarancja kapitału, 20% zysku netto do zainkasowania w 2 lata (wypłacane po 10% co roku) wygląda imponująco. Wszędzie widać zysk, nigdzie nie widać minusów. Nawet sami pracownicy banku mają trudności, aby odpowiedzieć na pytanie 'ile stracę, jak którykolwiek z indeksów spadnie więcej niż 40%? Faktycznie, 40-sto procentowe zabezpieczenie to sporo, ale i horyzont inwestycji długi. W przypadku gdyby jednak scenariusz okazał się mniej optymistyczny niż zakłada prezentacja i którykolwiek z instrumentów bazowych osunął się poniżej kreski w dniu zapadalności, klient traci gwarancję kapitału, a zaczyna dopłacać - każdy procent poniżej wartości 60% pierwszego odczytu, odpowiada takiej samej stracie na składce inwestora. Poza tym, do czego bardzo trudno dotrzeć, bank policzy sobie opłatę za obsługę produktu do 4% wartości składki. I to nie na początku, a na koniec inwestycji. Wynika więc, że wcale nie ma 20% zysku, a sporo mniej. Teraz już wiadomo dlaczego tak trudno o szczegółową specyfikację produktu. Czasem warto o to zapytać pracownika oddziału.

Tak jak cheeseburgery, tak samo "Inwestycja Podwójny Zysk" wygląda doskonale na obrazku. Po rozpakowaniu traci swój blask. Dzięki takim zapisom, inwestycje strukturyzowane tracą swój prestiż, a do szerokiej konsumpcji podaje się produkt mocno średniej jakości.

Komentarze (6)
Globalny Powiew Zysków
 Oceń wpis
   

Globalny Powiew Zysków to autorski portfel inwestycyjny firmy Investizens, mający na celu wykorzystanie potencjału wielu regionów geograficznych, a także perspektywicznych sektorów gospodarczych.

 

 

 

 

  • Cztery zupełnie odmienne strategie inwestycyjne (cztery różne produkty). Mocno zdywersyfikowane i bardzo wyszukane rozwiązanie portfelowe.
  • Możliwość partycypowania w zyskach związanych z rozwojem infrastruktury w krajach grupy Emerging Markets oraz dynamicznie rozwijającym się sektorze energii alternatywnej.
  • Historycznie potwierdzona odporność na dekoniunkturę.
  • Nowatorski sposób uśredniania wyników inwestycji.
  • Pełna ochrona zainwestowanego kapitału, brak podatku od zysków kapitałowych.
  • Horyzont inwestycyjny od 36 do 48 miesięcy.
  • Oferta ważna do 10 sierpnia 2008 roku, minimalna kwota inwestycji 50 000 pln.
  • Złóż wniosek na stronach http://investizens.pl

 

Komentarze (1)
Forbusiness.pl na start!
 Oceń wpis
   

Największy wybór inwestycji strukturyzowanych w Polsce. Startuje platforma Forbusiness.pl
 

Firma Investizens, specjalizująca się w doradztwie w zakresie nowoczesnych produktów inwestycyjnych, z myślą o potrzebach Klientów także w wirtualnej rzeczywistości, uruchamia nowoczesną platformę internetową Forbusiness.pl. To niezwykle prosta w swojej funkcjonalności, atrakcyjna oferta dla aktywnych inwestorów poszukujących innowacyjnych rozwiązań finansowych. Dzięki platformie Forbusiness.pl klienci firmy Investizens mają nieograniczony dostęp do najnowocześniejszych inwestycji strukturyzowanych, oferowanych przez renomowane instytucje finansowe. Darmowa platforma umożliwia doradztwo i składanie wniosków online na wybrane produkty oraz podjęcie niemal gotowych rozwiązań portfelowych. Forbusiness.pl ponadto oferuje codzienny pakiet najważniejszych informacji z rynków kapitałowych.

 Platforma
Forbusiness.pl wystartowała 07 lipca 2008 roku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Firma Inwestycyjno Handlowo Usługowa Investizens  z siedzibą w Bydgoszczy działa na polskim rynku od maja 2008 roku (na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Bydgoszcz pod numerem 103693, REGON 340422522, NIP 9532468079). Właścicielem przedsiębiorstwa jest Patryk Chyła. Investizens nie jest powiązana kapitałowo z żadną instytucją finansową.

Koncepcja biznesowa Investizens zakłada wszechstronne doradztwo w zakresie nowoczesnych produktów inwestycyjnych oraz konstrukcji indywidualnych rozwiązań portfelowych (private investing) dla klientów zamożnych. Oferta ma stanowić alternatywę dla funduszy inwestycyjnych. Platforma Forbusiness.pl ma pełnić funkcję sprzedażową, informacyjną oraz edukacyjną. W perspektywie najbliższych miesięcy firma Investizens planuje uruchomić dział analiz rynków kapitałowych oraz pion szkoleniowy, mający na celu promocję i edukację w zakresie nowoczesnych rozwiązań inwestycyjnych. 

Komentarze (2)
Najnowsze wpisy
2008-09-25 12:19 Investizens Profit Meeting
2008-09-16 19:49 Konferencja
2008-08-20 00:11 Jesienny Cenospad
Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:43
najlepszeprezenty.com.pl:
Lokata strukturyzowana - Zwrotnik Raka
:)
2013-10-18 15:55
strona:
Lokata strukturyzowana - Zwrotnik Raka
super blog
2013-08-16 09:15
banki_:
Jesienny Cenospad
Ludzie już maja dosyć wszelkich lokat tzn. depozytów bankowych.
O mnie
Patryk Chyła
Właściciel Investizens.pl
Kategorie
Ogólne
Archiwum
Rok 2008